ÚVODNÍ STRANA: / JAK SE STÁT FRANŠÍZANTEM / PŘÍBĚHY FRANŠÍZANTŮ / Podívejte se na příběhy franšízantů

Zvažoval jsem, jak se v kariéře posunout dál. OK POINT mi nabídl řešení.

"Otevřít OK POINT bylo spontánní rozhodnutí, za které jsem moc rád," říká franšízant Tomáš Pospěch. 

Tomáš Pospěch sklízí jeden úspěch za druhým. V únoru se stal nejúspěšnějším oblastním ředitelem senior a zároveň získal druhé místo v kategorii Nejúspěšnější franšízant. V čem podle něj tkví úspěch dobrého obchodníka a franšízanta OK POINTU? Nejen to jsme se od něj dozvěděli v rozhovoru.

Kdy začala vaše kariéra v Broker Consulting?

Vše začalo v roce 2012. Tenkrát jsme s Jakubem Urbanem (mým současným obchodním ředitelem) pracovali v konkurenční společnosti a rozhodovali jsme se, kam naše kroky povedou dál. Dokonce jsme si pohrávali s myšlenkou, že bychom si založili vlastní společnost. Pak nám ale cestu zkřížil Broker Consulting. Měli jsme možnost mluvit s několika výše postavenými lidmi ze společnosti a zjistili jsme, že do Brokeru nastupuje spousta zajímavých osobností, jako například bývalý ředitel Generali. Nakonec jsme si řekli, to by pro nás mohlo být to pravé, a tak jsme se vydali na kariérní dráhu s Broker Consulting.

V mládí žene člověka na prvním místě zisk. Kdy se to zlomilo, kdy jste si uvědomil, že je to daleko komplexnější?

Myslím, že za to může náš finanční plán. S jeho realizací si člověk třídí myšlenky. Uvědomí si, co vlastně od života chce, kam míří a co je pro něj prioritou. Tou se stala pomoc klientovi. Na prvním místě pro mě bylo a stále je to, abych odváděl dobře svou práci, dobře se staral o své podřízené a byl pro ně inspirací. V momentě, kdy jsem si utřídil priority, šel zisk na druhou kolej. I proto dbám na to, aby si nově příchozí kolegové co nejdříve zpracovali vlastní finanční plán. Vím totiž, jaké pozitivní vlivy to na člověka má. Navíc pak klientům poskytují službu, kterou dokonale znají. 

 

Provozovat vlastní OK POINT můžete i vy

Zaujal vás koncept OK POINT a chtěli byste vědět víc? Pojďme se sejít (třeba i online) a probrat vše, co vás zajímá.

NAPLÁNOVAT SCHŮZKU

Vidíte u nových kolegů nějakou typickou chybu, kterou jste dělal i vy? A snažíte se ji případně odstranit?

Když jsem byl ještě kluk, tatínek mi říkal: „Nelízej to zábradlí, přimrzne ti k němu jazyk.“ A co myslíte, poslechl jsem ho? Člověk si zkrátka na nějaké věci musí přijít sám. A tak se stavím i k chybám svých podřízených. Občas se najde někdo, kdo si myslí, že všechno ví, všechno zná, a pak si natluče nos. Za mě je dobré, když v ten správný moment přijde jeho nadřízený a řekne: „Tudy to asi úplně nepůjde, zkus to takhle a takhle.“ Zkrátka ho navede zpátky na tu správnou cestu. Takže abych to shrnul, kolegy nechávám, aby na chyby přicházeli sami, ale vždycky jsem připravený ve vhodný moment podat pomocnou ruku.

Proč a kdy jste se rozhodl, že si chcete otevřít svůj vlastní OK POINT?

Bylo to hodně spontánní rozhodnutí. Při jednom natáčení mě oslovil Radim Štantejský (projektový manažer OK POINT) s tím, že má v Ostravě skvělou lokalitu na otevření OK POINTU a jestli mě nenapadá někdo, kdo by se toho chopil. Řekl jsem, že se zamyslím a dám mu vědět. Pár hodin na to jsem mu volal zpátky s tím, že do toho jdu já. Nevěděla o tom ani moje manželka, přišlo to jako blesk z čistého nebe. Hlavní důvod, proč jsem do toho šel, byla image a prestiž, které jsou s OK POINTEM spojeny. Otevřely se mi nové dveře. Mohl jsem zaměstnat nové lidi a oslovovat další a další obchodníky.

V kostce

Všechno, co byste měli vědět o OK POINTU a Broker Consulting.

ZOBRAZIT
INFOGRAFIKU

Co přináší OK POINT z hlediska byznysu? Jsou to i noví lidé?

Určitě, hlavně kolemjdoucí. Asi je láká i to, že je u nás bankomat a vkladomat. Myslím si, že OK POINT celkově působí na lidi pozitivně. Vzbuzuje pocit důvěry, zázemí, je to něco jako kamenná prodejna versus e-shop. Lidé si vždycky na věci raději sáhnou, než aby kupovali zajíce v pytli. Naše služby jsou sice virtuální, ale stačí, že lidé přijdou do kanceláří, kde je posadíme, uděláme jim dobrou kávu a jejich zážitek z naší služby je hned o level výš. 

Přináší to i nějaké komplikace? Jak jste musel změnit své podnikání?

Já jsem až s OK POINTEM pochopil, že vlastně skutečně podnikám. Najednou tu byli zaměstnanci, ať už v back officu, nebo front officu, kteří musí odvádět určitou práci. A pro mě je opravdu důležité, aby svoji práci dělali na takové úrovni, kterou my považujeme za standard. Funguje to tak, že já je zaučím, a pak jen dohlížím na to, že je jejich výkon takový, jaký má být. Na konci každého měsíce si s kolegy sedneme a shrneme si, co se nám za ten měsíc podařilo, kolika klientům jsme pomohli, kolik peněz jsme jim vydělali. Je to, jako kdybychom každý měsíc stáli znovu na startovní čáře. A s tím se neodmyslitelně pojí plánování businessu, bez toho by to nešlo.

Napište si o e-brožuru

V elektronické brožuře se dočtete více o podnikatelském konceptu OK POINT a službách, které nabízí.

ZÍSKAT BROŽURU

A bez zodpovědnosti taky ne…

Určitě, zodpovědnost je to obrovská. A to nejenom za sebe, ale i za zaměstnance a za klienty, kteří tam chodí. Víte, jak je těžké vybrat lidi, kteří budou pracovat stejně důsledně jako já sám? A budou stejně zapálení? Je pro mě důležité, abychom se mohli klientům za deset, dvacet i více let podívat do očí a říct: „Takhle jsme vám zhodnotili vaše peníze, takhle jsme vyřešili vaše bydlení a vašim dětem jsme pomohli naspořit na studia.“ To je pro mě ta pravá odměna.

 

Jak ovlivňuje kariérní postup fakt, že je obchodník zároveň franšízantem?

Je to podle mě důležité. Je to jakási noha, která nám pomáhá trošičku se přiblížit k nejvyššímu vrcholu kariéry, což je obchodní ředitel. Ale není to, jako když si investor koupí například franšízu fastfoodu a nákupem to pro něj skončí. U OK POINTU tomu člověk musí rozumět, musí tímto businessem žít, musí ho bavit, musí tu práci dělat, aby vše mohl kontrolovat, a tím pádem vést tak, aby mu podnikání rostlo. Sám jsem s tím ze začátku taky bojoval. Teď už si myslím, že to mám nastavené tak, jak by to mělo vypadat, a jde to správným směrem, za což jsem moc rád.

Co budete dělat za deset let?

Za deset let? Pořád budu pracovat. Mě ta práce strašně baví. Vybral jsem si takovou práci, která jde dělat v jakémkoliv věku.

Nepomýšlíte na to, že za deset let už si budete spíš užívat renty a odpočívat?

Někdo si to říct může, ale mě osobně odjakživa motivovalo pomáhat lidem. Chci být u toho, když začínají, hledají se, chtějí růst a nevědí jak. Baví mě pomáhat jim na jejich cestě a radovat se z toho, když dosáhnou svých úspěchů a cílů.

 

 

Zajímají vás příběhy našich franšízantů?

Nechte se inspirovat jejich úspěchem.

DALŠÍ PŘÍBĚHY

Chcete získat více informací?

Dagmar<br />Zdrubecká

Dagmar
Zdrubecká
key account manager

 

731 537 165 dagmar.zdrubecka@bcas.cz

Publikováno: 31.05. 2023

Provozovat vlastní OK POINT můžete i vy

Zaujal vás koncept OK POINT a chtěli byste vědět víc? Pojďme se sejít (třeba i online) a probrat vše, co vás zajímá.

NAPLÁNOVAT SCHŮZKU

V kostce

Všechno, co byste měli vědět o OK POINTU a Broker Consulting.

ZOBRAZIT
INFOGRAFIKU

Napište si o e-brožuru

V elektronické brožuře se dočtete více o podnikatelském konceptu OK POINT a službách, které nabízí.

ZÍSKAT BROŽURU

Zajímají vás příběhy našich franšízantů?

Nechte se inspirovat jejich úspěchem.

DALŠÍ PŘÍBĚHY

Chcete získat více informací?

Dagmar<br />Zdrubecká

Dagmar
Zdrubecká
key account manager

 

731 537 165 dagmar.zdrubecka@bcas.cz
 
 

Zaujal vás koncept OK POINT a chcete se o něm dozvědět více?

Jsme tu pro Vás a rádi Vám odpovíme na všechno, co Vás zajímá.

Nahoru
NASTAVENÍ COOKIES