ÚVODNÍ STRANA: / JAK SE STÁT FRANŠÍZANTEM / PŘÍBĚHY FRANŠÍZANTŮ / Přečtěte si příběhy franšízantů

Marek Vašíček: Z Realu Madrid se do Baníku nikdy nepřestupuje

Jsou to dva roky, kdy jsme slavnostně otevírali OK POINT ve Frýdku-Místku, dnes je zde franšízantem Marek Vašíček, který má letité zkušenosti z oblasti financí. Radim Štantejský o něm říká: „Marka Vašíčka mám ve „zvláštní“ kategorii spolupracovníků – brutální pracant, obrovský srdcař, velmi ochotný kolega, který nikoho neodmítne a mimořádně loajální ke svým kolegům a k nadřízeným. Marka mám rád především jako člověka. Vím, že je na něj spolehnutí a maximálně kope za naše obchodní ředitelství, OK POINT ve Frýdku-Místku dostal za rekordně krátkou dobu na absolutní špičku a vím, že bude ještě úspěšnější – on si to zaslouží. To nejlepší má před sebou a z mé strany dostane vždy maximální podporu.“

Marku, Broker Consulting není vaší první zkušeností v oboru finančního poradenství, předtím jste působil v jiné společnosti. Co vás vedlo k přesunu? 

Od začátku se mi líbil koncept OK POINTŮ, i když jsem ještě působil u konkurence. Tam takový pobočkový formát nebyl, nemají tam ani tak úzce propojené reality a finance. Na Broker Consulting se mi právě líbila možnost mít vlastní pobočku s realitními a bankovními službami, kam chodí klienti řešit vše kompletně. To bylo to, co jsem chtěl a v čem vidím budoucnost finančního poradenství.

Do Broker Consulting jste přišel na pozic vedoucího pobočky na OK POINT v Třinci, který se postupně vypracoval na jednu z nejlepších. Jaká byla spolupráce s franšízanty?

Ze začátku spolupráce probíhala dobře, zejména v době, kdy měli jen jednu a později dvě pobočky. Soustředil jsem se hlavně na svojí práci a plnění stanovených cílů. Musím říci, že koncept OK POINTŮ naplnil mé očekávání. Sloučení finančních, realitních a bankovních služeb pod jednou střechou velmi usnadňuje finanční plánování tak, jak ho chci dělat se svým týmem: jako dlouhodobou komplexní péči o rodinné, osobní a podnikatelské finance. Kombinace Broker Consulting a unikátního franšízového konceptu OK POINT je to přesně to, co jsem hledal a co hodnotím jako absolutní vrchol mé kariéry. Velmi často dostávám nabídky různého druhu na to spolupracovat s jinými subjekty – většími a finančními. Když se o tom zmíním Radimovi a probíráme, jak to na trhu funguje, tak vždy ode mne nakonec slyší jednu osvědčenou hlášku: „Z Realu Madrid se do Baníku nikdy nepřestupuje.“

Ve vhodnou dobu jste využil kariérní příležitosti a postoupil z pozice ředitele obchodního místa na franšízanta. Jak hodnotíte spolupráci z pohledu franšízanta?

Od počátku našeho příchodu do Broker Consulting spolupracujeme s obchodním ředitelem Radimem Štantejským. S ním jsme vedli úvodní rozhovory, ten nám představoval franšízový koncept a několik měsíců nás i zapracovával. Neumím si absolutně představit, že by to mělo fungovat jinak – je to pro nás jeden ze základů spolupráce s Broker Consulting. Nejen jeho osoba, ale celkově fakt, že jsme součástí jeho obchodního ředitelství, tak to vnímáme všichni bez rozdílu. Vedle toho je pro nás mimořádně cenná komunikace s generálním ředitelem Vilémem Podliskou. Tyto osoby jsou alfa a omega našeho fungování v Broker Consulting. Celkově si podpory ze strany centrály mimořádně vážíme.

Jaké to vlastně bylo se ze zaměstnance najednou stát franšízantem s vlastní pobočkou a splnit si tak svůj sen? 

Bylo to velmi rychlé, že jsem vlastně ani ještě neměl čas se v nové roli pořádně zabydlet. (smích) Najednou jsem musel řešit věci, které úplně s poradenskou činností nesouvisí, ale pro chod pobočky a roli franšízanta jsou nutné. Musím říci, že velice zásadní pro mé rozhodnutí převzít pobočku z pozice franšízanta byla podpora od Viléma Podlisky a Radima Štantejského, z nichž jsem cítil 100procentní podporu, a jak jsem uvedl výše, cítím ji stále více.

Kdo patří do vašeho hlavního týmu?

Hlavním parťákem je pro mě Jan Burik, bez kterého bych do vlastního OK POINTU nikdy nešel, od samého začátku jsme ho plánovali spolu. Dále se mnou pracuje i můj syn a další lidé v síti. V rámci ředitelství Radima Štantejského máme velmi striktní plány ohledně dosažení nastavené produkce, náborových a rozvojových aktivit. Výsledky jsou nadstandardních výdělky a příliv nových spolupracovníků. Pokud generujete úspěch, chce s vámi spolupracovat větší počet lidí, a to je paráda!

Jaké jsou tedy vaše další ambice a cíle?  

Společně s týmem máme takové životní motto, kterým se řídíme: „Buď rosteme, nebo padáme, na stagnaci nevěříme.“ A proto se chceme neustále rozrůstat a posouvat dál. Nechceme řešit minulost, chceme se soustředit na budoucnost. Obecně vždy Radimovi říkám, že teď si plním své celoživotní profesní sny. Pracuji v TOP společnosti na trhu, se skvělými lidmi a v pro mě nejlepším ředitelství, které v této branži může být. Mám možnost být součásti jednoho z nejlepších franšízových konceptů, konkuruji bankovním pobočkám a ze své práce přímo profituji. Jak často slyším od Radima, chci na maximum využít potenciál systému naší společnosti v tom, s kým mohu spolupracovat. Chci budovat svoji skupinu, svoje lidi, i sám sebe podle pravidel, které máme v našem obchodním ředitelství, tedy vždy a za každých okolností „útočit“. Vím, že jsem útočníkem v tom nejlepším týmu, který jsem kdy mohl najít, jmenuje se Broker Consulting.  Vedle toho velmi vážně uvažuji o druhém OK POINTU.

 

Rozhovor byl publikován v interním časopise OK Info 8/2020

Marek Vašíček: Z Realu Madrid se do Baníku nikdy nepřestupuje
Marek Vašíček: Z Realu Madrid se do Baníku nikdy nepřestupuje
Marek Vašíček: Z Realu Madrid se do Baníku nikdy nepřestupuje
Nahoru
NASTAVENÍ COOKIES