ÚVODNÍ STRANA: / JAK SE STÁT FRANŠÍZANTEM / PŘÍBĚHY FRANŠÍZANTŮ / Novinky z OK POINTů

Dvě třetiny transakcí na vkladomatech OK POINTů tvoří vklady

V Česku jsou stále více dostupnější finanční služby v podobě bankomatů. Podle dat Broker Consulting a mBank, kteří provozují vkladomaty na společných pobočkách OK POINT, se zvyšuje zájem zejména o vkladové služby. Ty nejčastěji využívají drobní podnikatelé, jejich oblíbeným dnem je pondělí, průměrná vložená částka se pohybuje okolo 16 tisíc korun na jeden vklad.

Podle posledních dat společnosti Deloitte se v loňském roce v tuzemsku zvýšil počet bankomatů téměř o pětinu a vybralo se z nich meziročně o 110 miliard korun více. Zájem o hotovostní bankomaty mají nejenom Češi, ale třeba i turisté, kteří naši republiku navštíví.

„Tím, že se naše pobočky OK POINT nacházejí v centrech jednotlivých měst, jsou právě pro přijíždějící cizince atraktivní. Navíc naše vkladomaty jsou k dispozici 24 hodin, 7 dní v týdnu, což řada z nich ocení nejvíce,“ komentuje situaci Radim Štantejský, manažer projektu OK POINT z Broker Consulting. V provozu je momentálně 44 vkladomatů OK POINT, celková výše vkladů za měsíc se pohybuje nad 160 miliony korun. První byl zprovozněn v březnu 2017 a zatím poslední zahájil provoz letos v lednu.

Turisté ale netvoří hlavní klientelu vkladomatů. V drtivé většině je stále využívají Češi a to zejména pro vklady, které tvoří až dvě třetiny všech transakcí. Průměrně tak klienti na své účty v mBank prostřednictvím vkladomatů na OK POINTech uloží téměř 90 milionů korun měsíčně.

„Mezi ty nejaktivněji využívané patří vkladové bankomaty na třech pražských pobočkách OK POINT, a to na Vinohradské třídě, v historicky prvním otevřeném OK POINTu v Klimentské ulici a také v jednom z nejnovějších na ulici Milady Horákové, a také dva mimopražské na Vídeňské ulici v Brně a v Mlýnské v Ostravě,“ uvádí Bronislav Dvořáček, ředitel pro spolupráci s externími partnery mBank.

Bankomat pozná falešnou bankovku

I když je vkládání peněz prostřednictvím vkladomatů stále populárnější, pořád se objevují klienti, kteří s ním nemají zkušenost. Přitom pro vkládání hotovosti platí pár jednoduchých pravidel. Bankovky je potřeba vkládat volně, nesmí být v obálce či třeba svázané gumičkou. Vhodné je mít je úhledně srovnané a ne poházené či přeložené. Vkladomaty umějí rozpoznat nejenom nepatřičná platidla – třeba jinou měnu či prázdný list papíru, ale i roztrhané či falešné bankovky. Dolní limit částky pro vložení většinou nebývá omezen, horní se pohybuje na hranici 350 tisíc korun na jeden vklad.

Dvě třetiny transakcí na vkladomatech OK POINTů tvoří vklady
Dvě třetiny transakcí na vkladomatech OK POINTů tvoří vklady
Dvě třetiny transakcí na vkladomatech OK POINTů tvoří vklady
Nahoru
NASTAVENÍ COOKIES